Budapešť

My Little Melbourne Coffee

Kdybyste si náhodou někdy v Budapešti zoufali, kam zajít na snídani, do hledáčku vašeho zájmu si umístěte právě tuto kavárnu. Stranou od rušného centra si tu vychutnáte nejen skvělé flat white, ale i sandwiche a domácí zákusky.

Říká se, že kdo nenavštívil My Little Melbourne Coffee, jako by v Budapešti nebyl. Těžko ale soudit, u nás stále vyhrává Madal. Už jen kvůli zajímavému interiéru. V My Little Melbourne se budete muset vejít k třem či čtyřem stolkům umístěným na rušné silnici, zatímco jiné kavárny se topí v nepřítomnosti jakýchkoliv zákazníků. Sice si můžete sednout i dovnitř do patra, ale to se vám nejspíš za horkých letních dnů chtít nebude. Nutno ale podotknout, že to mají vevnitř zařízené vskutku útulně.

Když jsem si plánovala, jaké kavárny v Budapešti navštívím, vybrala jsem si tuhle právě proto, že na ni pějí ódy místní i cestovatelé díky stále oblíbenějšímu flat white. Protože jsem ho ale pila teprve podruhé v životě, nemám ho s čím moc porovnávat. Ale co mi má kavárenská praxe napovídá, určitě by se dalo zařadit mezi lepší průměr a výš.

Zato pět ódy mohu na domácí cheesecake a plněnou bagetu sýrem a sušenou šunkou. Už dlouho jsem takhle dobrou neměla. Na čerstvost a domácí výrobu si tu skutečně potrpí.

I v této kavárně si můžete koupit snad veškerá myslitelná náčiní pro přípravu kávy, tematické knihy, časopisy a samozřejmě i zrnkovou kávu. Kavárna je rozdělená na dvě části, kavárnu a brew bar, vchody má tedy dva a nacházejí se hned vedle sebe. Nezapomeňte je navštívit obě! Vážně si tu nebudete připadat jako v Budapešti, ani v Evropě ne. Designéři se tu vážně vyřádili. Jako byste se ocitli u někoho v bytě či v malém obchůdku na dalekém západě.

Prostředí: ♥♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ♥♥♥♥♥

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee