Sloupek

Jak jsem poznala, že o mě fakt stojí?

Muži vždycky s oblibou říkávají, že to u žen mají mnohem těžší, než ženy u mužů. A něco na tom bude. Jsme zkrátka zdrženlivější a pokud zrovna nehledáme sex na jednu noc, nenecháme se zlákat hned prvním mužem, který nás osloví. To muži zas až tak „vybíraví“ nejsou.

A je tu ještě další věc. Mnohem méně žen si hledá muže na jednu noc. Zatímco muži, přijdou-li do baru ve společnosti svých kamarádů, z 99 % sex na jednu noc hledají nebo ho aspoň uvítají (rozuměj neodmítnou). Třeba z toho nakonec může být něco víc, například láska, ale o to primárně nejde. Je to jenom bonus navíc. Jak potom ale máme poznat, jestli nás chlap balí proto, že se mu líbíme a chce s námi strávit jednu, dvě nebo tři noci, anebo to s námi myslí vážně?

Nepoznáme. Na první seznámení rozhodně ne, nezjistíme to ani na prvním rande. A ani na druhým. Většinou to nepoznáme ani tehdy, pokud s ním pár nocí strávíme. To, že se chlap s ženskou vyspí, a ztratí o ni zájem, se děje většinou na střední a vejšce, mezi zralými lidmi už to jsou spíš výjimky. Řekla bych, ale možná se pletu.

Nicméně pár signálů, že vás muž chce nejenom do postele, ale i „pro život“, existuje. Stačí se jen pozorně dívat, vnímat a naslouchat. Horší je, že existuje něco jako ženské myšlení. Za vším, co muži udělají, řeknou nebo napíšou, vidíme úplně něco jinýho. Domýšlíme si a nejraději ty nejhorší možné scénáře. A málokdy si uvědomíme, že muži většinou říkají a dělají to, co skutečně znamená přesně to, jak to na první pohled vypadá.

Tak trošku praxe:

1. Když mě odveze domů…

Pozve vás na večeři a horlivě se nabízí, že vás pak odveze domů (k vám domů!). Jakmile pak zaparkuje před vaším domem, vypne motor a čeká. Asi se chce líbat, nebo je jenom šetřivej a než se rozloučíte, mohl by spotřebovat spoustu benzínu/nafty. Anebo čeká, že ho pozvete nahoru. Jestli s vámi chce strávit noc a vy ho odmítnete a pošlete domů, asi ho naštvete. Anebo bude doufat dál. Pokud mu ale o sex primárně nejde a vy ho odmítnete, už za pět minut (neberte doslova) od chvíle, kdy se rozloučíte, vám napíše esemesku. Hezkou, samozřejmě. Ne takovou, v níž vás pošle do temných míst s tím, že už vás nechce vidět. Možná to ale dělá jenom proto, že ten sex s vámi prostě chce a bude milej do tý doby, než vás „dostane“. Že si tohle určitě myslíte taky? Ale no tak. Vždyť by to mohl zkusit na jinou holku a určitě by mu to zabralo i míň času, ale dotyčný si vybral vás. Takže první známka toho, že by to s vámi mohl myslet vážně, je:

KDYŽ VÁS ODVEZE DOMŮ A NENAŠTVE SE, ŽE HO NEPOZVETE NAHORU, NAOPAK VÁM POŠLE MILOU ZPRÁVU, MŮŽETE SI GRATULOVAT.

2. Muži mají trpělivost jen se ženami, o které opravdu stojí

Když spolu randíte déle než měsíc a pořád vás něčím překvapuje a chce vám dělat radost, zřejmě to není primárně proto, že jste dobrá v posteli. To by se takhle snažit nemusel. Co tak slýchám, když chce chlap dostat holku do postele, bude to zkoušet dvě, tři, čtyři hodiny, koupí jí pár panáků, ale když mu pak řekne „ne“, vytočí se. Celou noc trávil s jednou holkou, nacpal do ní deset panáků dohromady za tisícovku a ke všemu vypadala, že by si dala říct, a pak najednou obrátí. K vzteku. Ale když se o vás snaží celý měsíc, to už je jinej level. Skutečně ho zajímáte a to i v případě, že jste spolu ještě nic neměli. Tudíž:

I PO MĚSÍCI RANDĚNÍ VÁM PÍŠE KAŽDÝ DEN A STÁLE VÁS NĚČÍM PŘEKVAPUJE? MÁ O VÁS VÁŽNĚ ZÁJEM!

3. Poslouchá mě

Pošle vám přes kurýra kytku, k narozeninám vám dát vstupenky do divadla a knížku, když jdete piknikovat, koupí láhev kvalitního Prosecca. Ne, nechce vás dostat jenom do postele. To by vám nedával intelektuální dárky (nebo zkrátka to, co máte rády) a nezáleželo by mu na tom, čím vás „opije“. Takže:

DÁVÁ VÁM DÁRKY, KTERÉ VÁM VYLOŽENĚ SEDÍ? A VÍTE PROČ? PROTOŽE VÁS POSLOUCHÁ, ZAJÍMÁ HO, CO MÁTE RÁDA. A TO BY MU JENOM KVŮLI SEXU ZA TO NESTÁLO.  

A teď nejošemetnější záležitosti:

4. Riskuje i to, že schytá pár ran

Máte přítele, se kterým jste už pěkně dlouho. Přesto ho to neodradí. Vy si ale říkáte: Co když teď kvůli němu svýho kluka opustím a on se na mě za pár týdnů vykašle? Tak na tohle je jediná rada: Risk je zisk a kdo neriskuje nic nemá. Ale pokud pro něj platí předchozí tři body, zřejmě to krátkodobá záležitost nebude. A navíc – proč by se vás snažil tak dlouho lámat? Jenom kvůli vidině sexu? Ha ha. Vždyť existuje mnoho jiných způsobů, jak si užít, s minimální snahou a ještě s nezadanou holkou! Tudíž by ani nemusel riskovat, že mu někdo rozbije hubu. Vy mu za pár modřin a možná i vyražených zubů ale evidentně stojíte.

VÁHÁTE, ZDA OPUSTIT SOUČASNÉHO PŘÍTELE KVŮLI MUŽI, DO KTERÉHO JSTE SE ZAMILOVALA? POKUD PRO NĚJ PLATÍ PŘEDCHOZÍ TŘI BODY, JDĚTE DO TOHO.

5. Když mi řekne tu magickou větu

Píše vám a říká, že vás miluje. Že jste jeho všechno. Že jsou to pro vás jenom planá slova, která říká každý druhý? A proč by to dělal? To vám může říkat po týdnu známosti, kdy vás ještě nedostal, kam chtěl, ale ne po měsíci. To už by dávno neměl zapotřebí a věřte, že pokud vám kluk řekne, že vás miluje, tak to v 99 % případů skutečně tak je. Pokud mu tedy není dvacet a nejste jeho budoucí druhá postelová holka.

JAKMILE VÁM ŘEKNE, ŽE VÁS MILUJE, ŽE BEZ VÁS NEMŮŽE BÝT, PAK VĚŘTE, ŽE TO TAK JE. NENÍ MU PŘECI DVACET, ABY NA TUHLE TAKTIKU ZKOUŠEL HOLKY DOSTÁVAT DO POSTELE.

Ale co když vám tu magickou větu neřekne? Někteří to dokážou říct skoro hned, jakmile to pocítí, jiní to neřeknou nikdy. Ale rozhodně z toho nelze vyvozovat žádný důsledky. Pokud chce chlap dostat holku do postele, bude se o to snažit v baru nebo na diskotéce, možná vás pozve ještě dvakrát na večeři, ale za víc snahy mu žádná ženská na jednu noc stát nebude.

I já jsem dřív hodně spekulovala a domýšlela si, proč dělá to, co dělá a co by se stalo kdyby…. K ničemu to nevedlo. Teď beru věci tak, jak jsou a když mi můj kluk něco řekne, už nečtu mezi řádky, prostě to beru přesně tak, jak to padlo. A jak se mi život zjednodušil! Ženská fantazie zkrátka nezná hranic, což je fajn při uměleckých povoláních, ale pro reálnej život je spíš na škodu.

One thought on “Jak jsem poznala, že o mě fakt stojí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee