e
e
e
e
Kavárny v PrazePraha

Plecnik

Tohle na Jiřáku (rozuměj náměstí Jiřího z Poděbrad) chybělo. Něco, co je napůl bar, napůl kavárna a obojí funguje na jedničku. Skvělý kafe a dobrý víno dělají z tohoto nově otevřeného podniku doupě nejen všech kafařů a hipsterů, ale i těch, co si chtějí jenom v klidu popovídat nad skleničkou dobrýho vína. 

Na rohu ulice Laubova a Jiřáku se zrodila kavárna pojmenovaná podle slavného slovinského architekta Josipa Plečnika (právě ten nechal postavit kostel Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad), která zaujme nejen dobrou kávou z italské pražírny Goppion (kdo mě sleduje, ví, že italský kafe moc nemusím), tak i víny, od suchých až po polosladké. Atmosféra je tu typicky žižkovsko-vinohradská, což znamená hodně cizinců a pár Čechů přes den, večer obráceně. Nikdo si tu na nic nehraje. Ani hosté, ani obsluha. V kavárně nejvíc zaujmou fotky a obrazy, co visí na zdi. Všechno jsou to originální umělecká díla bratra majitele kavárny Štěpána Nováka Adama.

K vínu tu dostanete nakládaný sýr Brie, ke kávě třeba cheesecake. Nic jsem tu ale zatím neochutnala, takže jídlo posoudit nemůžu. Co považuju za super, je menší předzahrádka, z níž máte přehled o všem, co se na Jiřáku děje. V zimě poslouží třeba jako kuřárna. 

Nicméně pokud budete mít cestu kolem, rozhodně sem zajděte. Nebývá tu plno přes den ani večer. Ale až se o ní dozví víc lidí, změní se to. 

Prostředí: ♥♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee