e
e
e
e
e
e
Kavárny na Bali

Biku

Do kavárny se rozhodně nechodí jenom na kafe nebo snídaně. My tam třeba chodíme na oběd. Ale ne jen tak ledajaký. Když už jsme na Bali, musíme ochutnat všechny místní speciality. A to v tomhle případě znamená dát si sambal s čímkoliv. A dobrý kafe k tomu.

Ne, sambal není jídlo. Je to pasta, dip nebo omáčka, říkejte tomu, jak chcete, která se v Indonésii dává téměř ke všemu. Ale pozor na ni, je strašně pálivá. Když říkám strašně, tak myslím strašně. Věřte, že já vydržím hodně. V Biku jsem si ji dala rovnou s pálivým zeleným curry. Vždyť v horku je nejlepší jíst pálivý, pak se totiž tolik nepotíte. Mám to odzkoušený už stokrát a vážně to funguje.

Biku najdete ve čtvrti Seminyak. Což je sice hodně turistická čtvrť, na rozdíl od Kuty nebo Canggu, ale ale to ještě neznamená, že by tu nebyly dobrý podniky. Těch je po celém Bali spousta. Protože čím dál víc lidí chce jíst kvalitně, zdravě a lehce. A dobrý kafe není na ostrově taky žádnou výjimkou. Jak jsme zjistili, i sebemenší kavárna má často vlastní pražírnu.

Tahle kavárna-restaurace patří mezi nejvyhlášenější. Proto jsme ji museli vyzkoušet i my. Nabízí tu dorty, avokádové chleby, curry, čočkový dhál, oblíbené poké bowl, obložené sýrové mísy, omelety, sendviče… Zkrátka na co si vzpomenete. A samozřejmě mají i kávu. Dobrou kávu. Silnou. To ostatně poznáte i z cappuccina.

Co mě ale na kavárně zklamalo, byla tma. Uvnitř bylo i za bílého dne takové přítmí, že si dovnitř sedl jenom málokdo. Navíc místnost ani není klimatizovaná. A tak je lepší sednout si na zahrádku. Venku zas všude najdete cedule s černobílou fotkou neidentifikovatelných malých zvířátek, která se prý po restauraci prohánějí. Jak se na ní ale píše, nemáte se čeho bát. Živí se jenom hmyzem a lidé je nezajímají. My zvířátka neviděli, takže jsme ani nezjistili, co to vlastně je. Na obrázku to ale vypadá jako náš krtek.

Na podniku mě zarazila ještě jedna věc. Sedíte u stolu, jíte si a jen metr, dva od vás stojí mezi futry obsluha a pozoruje vás. Doslova vás hypnotizuje pohledem. Jakmile položíte příbor nebo špinavý ubrousek na stůl, přiskočí k vám a odnese ho. Takhle to možná chodí v nóbl podnicích, ale tady je to fakt divný. Možná ale jenom neměla obsluha co dělat.

Výhodou restaurace je to, že poskytuje wifi zdarma. Ale není to rozhodně žádná výjimka. Skoro po celém Bali najdete wifi zdarma. Dokonce se dá občas chytit i na pláži.

Takže shrnutí: Jídlo bylo dobrý, jako ostatně skoro všude na Bali. Vyšší ceny přisuzuju tomu, že je Biku vyhlášené. Přítmí uvnitř restaurace oceníte spíš večer než přes den. Celkem jde o fajn podnik. Ráno kavárna, odpoledne restaurace a večer bar.

Prostředí: ♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ♥♥♥♥

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee