e
e
e
e
e
e
e
e
e
e
e
Co si nenechám ujít

Co si nenechám ujít? /ŘÍJEN 2017/

Na říjen v Praze se vždycky strašně těším. A ne kvůli divadlu, filmu nebo nějaké výstavě, ale proto, že se děje něco, co se opakuje jenom jednou za rok. Kvůli práci jsem toho v první polovině října moc nestihla, a tak si aspoň vynahradím druhou půlku. Kde mě stoprocentně najdete a kam byste měli dorazit i vy?  

SIGNAL festival 2017 /12. – 15. 10./

Na festival světla se těším moc. Hlavně proto, že nejhezčí je vždycky ten, co mám jen asi dvě stě metrů od domova. Na náměstí Míru. Kostel svaté Ludmily je na videomappingy jako stvořený. Nejkrásnější pro mě byl ten v roce 2014. Podívat se na něj můžete zde. Chodím sem každý den festivalu, abych se aspoň jednou nebo dvakrát tou úžasnou scenérií pokochala. Pokud si ale potrpíte na 3D efekty, tak doporučuju videomapping promítaný na Tyršův dům na Malé Straně. Jestli chcete obejít úplně všechny videomapingy, rozložte si jejich návštěvu do víc dní. Za jeden večer stihnete sotva třetinu a to si ještě budete muset trochu máknout. Ale rozhodně na Signal jděte!

Prague Coffee Festival 2017 /14. – 15. 10./

Jakožto vyhlášenej kavárenskej povaleč nemůžu chybět na žádném festivalu, kde je kafe. Dobrý kafe. A Coffeefest je zárukou kvality. Máte možnost tu ochutnat kávu z těch nejlepších českých i zahraničních pražíren, zajít si zadarmo (v ceně vstupenky) na cupping (ochutnávka několika druhů káv z různých koutů světa), absolvovat workshop domácí přípravy espressa nebo se tu můžete naučit rozpoznávat kávu podle vůně. Zrovna na tyto workshopy jsem se letos přihlásila a neskutečně se na ně těším. Navíc se tu setkávají kavárníci z celé Prahy, i mimo ni, takže máte šanci potkat i toho vašeho oblíbeného a prohodit s ním řeč nad šálkem fakt, fakt dobrýho kafe.

Designblok 2017 /26. – 30. 10./

Minulej rok jsem na Designbloku byla úplně poprvé. Letos půjdu zas a to z jednoho prostýho důvodu. Načerpáváme tu s Petrem inspiraci. Do knih, na focení, malování… Člověk má možnost na festivalu okouknout současné designové trendy v oblasti módy, šperků, interiérů nebo třeba grafiky. Já tam chodím ale hlavně kvůli papíru a všemu, co se z něj dá vytvořit. Perfektně designově zpracovat papír umí třeba značka Voala. Knihkupectví Page Five má zas ve svém repertoáru skutečné knižní skvosty nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Každá kniha má tak originální podobu, že bych je chtěla mít doma úplně všechny. A co je na Designbloku nejlepší, dají se tu udělat super fotky 🙂 Ještě aby ne.

Kam se chystáte vy? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee