Budapešť

Fekete

Na rušné Múzeum körút se nachází ve dvoře nenápadně umístěná kavárna Fekete. Podle místních i cestovatelů je na TripAdvisoru hodnocená jako jedna z nejlepších. Na první pohled nás překvapilo, že je v ní tak málo lidí. Pak nám ale došlo, že je po poledni ve všední den.

A tak jsme narazili jen na mladý cestovatelský pár a dvě kamarádky univerzitního věku. Protože nás sžíral obrovský hlad a v hlavě nám pochodovali permoníci po předchozí rušné noci, od kafe a dortu nás to rozhodně neodradilo. Zamířili jsme si to rovnou dovnitř k pultu a naporoučeli si pirožek a cappuccino a druhé cappuccino s mrkvovým dortem.

Káva rozhodně nezklamala, přesně takovou jsme ji čekali. Na Madal dle mého gusta sice žádná nemá, ale tahle se jí hodně přibližuje. Mrkvový dort už jsem ale, pravda, jedla lepší. Například v pražské kavárně Monolok, tady mají přímo vynikající. Vláčný a sladký tak akorát. Tady byl také ucházející, ale něco tomu přeci jenom chybělo. Nebo naopak přebývalo. Jako by byl zvrchu pokrytý slaným karamelem. A ten já nerada. Pirožek bych zas příliš suchý, hodně podobný čajovému pečivu. Když jste si ho namočili do kafe, byl mnohem lepší. Pokud ale zrovna nemáte chuť na sladkou snídani, dělají například i klasická vajíčka.

Obsluha, protože tam neměla tolik lidí, byla pohotová, ale na zahrádku příliš často nechodila. Ani jednou se nás nezeptala, zdali něco nepotřebujeme. Prostředí ale tyto nedostatky vyvážilo. Ač je kavárna umístěná jen pár metrů od rušné ulice, hluk z ní skoro nevnímáte.

Všichni kávomilci si tu můžou koupit nezbytný Standart magazín v angličtině, kavárenské náčiní i zrnkovou kávu. Nutno podotknout, že káva i zákusky jsou tu na české poměry o něco levnější.

Prostředí: ♥♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ♥♥♥

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee