Praha

Styl&Interier

Jakožto typický kavárenský povaleč, který už prošel skrz na skrt téměř celou Prahu kavárnu po kavárně, jsem si myslela, že už mě nic nedokáže, co se týče kaváren, bister a bistro kaváren nic překvapit. Ale ouha. Tahle mě vážně dostala.

V samém srdci Prahy, jen pár metrů od turisty hojně navštěvovaného Václavského náměstí, se nachází kousek, vlastně velký kus, venkova. Francouzského venkova se všemi pro něj typickými prvky, které si jen dokážete představit.

Dřevěný nábytek i interiérové doplňky (kterých je tolik, že kdybyste z nich chtěli utírat prach, rozhodně by vám jeden pracovní týden nestačil) neuvěřitelně ladí se vším, co tahle kavárna nabízí. Nic není mimo koncept, všeho je akorát, nikdy málo ani hodně. Vůni venkova tu stvrzuje domácí chléb, poctivé home made quiche, zákusky, domácí limonády i výborná káva. Kromě toho se v repertoáru kavárny nachází mimo jiného i prémiová horká čokoláda, vína a k nim neodmyslitelné chuťovky.

Jediné, co snad lze kavárně vytknout, je obsluha. Chyběl jí úsměv. Ale na druhou stranu byla rychlá a to i vzhledem k tomu, že se všechny stoly po jedenácté zcela zaplnily. Pracovními schůzkami, čtoucími osamělci a dámskými dýchánky 🙂

Dneska jsem tu byla poprvé, ale rozhodně ne naposledy. Příště výborné americano určitě doplním sezónním bezlepkovým kaštanovým koláčem s čokoládou.

Když na venkov, tak do Styl&Interier.

Prostředí: ♥♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥♥

Jídlo: ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee