Praha

Café Louvre

Další z mnoha pražských kaváren ve francouzském stylu. Zatímco ostatní však připomínají Provence a tradiční francouzský venkov, a to jak interiérem, tak i servírovanými dobrotami, Louvre patří do zcela opačné kategorie.

Vysoké stropy, honosná zrcadla, fontánka ve vstupní hale, číšníci a číšnice ve stejnokrojích s přesně vycvičenými servírovacími gesty. V tom nejlepším slova smyslu. Skutečně si připadáte jako v Paříži na počátku 20. století.

Jídlo i nápoje vždy splní vaše očekávání a některé je dokonce i dalece předčí. Moje oblíbená káva je Grand Cappuccino Louvre. S tradičním „eLkem“ z kakaa na napěněném mléku lahodí nejen oku, ale i chuťovým pohárkům. Z jídla rozhodně doporučuju dýňovou polévku, kterou, ač je sezónní, si můžete objednat během celého roku. Za zmínku stojí i velký čokoládový dort, jenž je skutečně, ale skutečně čokoládový. Žádná náhražka čokolády, suché těsto nebo krém z kakaa. Pokud si ho ale objednáte, rozhodně se o něj s někým rozdělte. Sami ho sníst rozhodně nemůžete. Mně se to povedlo jednou jedinkrát a pravdou je, že jsem se tak přejedla, že celý měsíc jsem se na čokoládu nemohla ani podívat. Což by byla v tomto případě obrovská škoda!

Jediné mínus kavárny vidím v tom, že můžete přijít ráno, v poledne i večer a stejně je tu pořád narváno k prasknutí. Nějaký stůl se ale vždycky najde, většinou však v kuřácké části.

A jedno doporučení na závěr: Pořádně se rozlížejte kolem sebe. Pokaždé tu narazíte na nějakou známou osobnost. A to jak z politiky, tak i z filmu nebo knižního světa.

Prostředí: ♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥♥

Jídlo: ♥♥♥♥♥

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee