Praha

Káva Nova

Bydlím u Slavie, tedy v místě, kde aby dobrou kavárnu člověk pohledal. Dlouho jsem pátrala po nějaké, která by se vyskytovala cestou do knihovny, kam poměrně často chodím. A dneska jsem konečně našla! Jenom kousek od Domu čtení.

Káva Nova je kavárna, kterou nejspíš minete, pokud nevíte, že právě tady, v tomhle vchodě, přesněji U Hráze 23, se nachází něco, co rozhodně stojí za pozornost všech kávomilců. Prý tu mají jednu z nejlepších káv v celých Vršovicích. A protože miluju všechno s kofeinem, nemohla jsem Novu vynechat.

Překvapí na první pohled. Útulná koženková křesla, lesklé dřevěné stolky, kterých ale není mnoho, usmívající se obsluha a vůně čerstvé kávy mísící se s mátovým čajem. Jo, tohle půjde. Ještě nesundám ani kabát a už si objednávám své oblíbené americano. Jestli nemají americano, nebude to má oblíbená kavárna a ani místo, kam se vrátím podruhé. Ale nezklamou. Starší, o to však milejší paní za barovým pultem mi k němu nabízí i domácí vánoční štolu. Dala bych si ji ráda, ale to by moje bezlepková dieta vzala za své.

Dva stoly, z celkových asi šesti, jsou obsazené převážně staršími lidmi. Není se čemu divit. Je tu klid, mají tu domácí zákusky, výbornou kávu a taky čaj, víno i něco malého k zakousnutí. Nacpáno tu asi nikdy nebude, na to je kavárna moc „nenápadná“ a bez jakýchkoliv náznaků hipsterství, ale tím lépe. Vždycky se tu najde místo pro mě, knihu a šálek americana. A možná že příště poruším dietu a tu domácí štolu si dám. Kdy jindy zhřešit, když ne o Vánocích? 🙂

Prostředí: ♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee