Festivaly

Poprvé na Prague Coffee Festivalu

Přiznávám se, letos jsem na Prague Coffee Festivalu byla úplně poprvé. Vstupenky jsem kupovala na poslední chvíli, proto jsem přišla o všechny workshopy, které jsem mohla zadarmo absolvovat. Nedalo se ale už nic dělat, tak jsem se aspoň těšila na atmosféru festivalu a ochutnávky. A podobně na tom byly stovky dalších lidí.

Proto nebylo v Kafkově domě téměř k hnutí. A to jsem tam šla v neděli později odpoledne. Nepomohla jsem si. Naopak jsem propásla svou nejoblíbenější pražírnu Five Elephant. Ochutnávky pražírny už se nekonaly a balená káva byla také vyprodaná. Samozřejmě ale zůstalo mnoho jiných. Moje oblíbená káva z Kávového klubu, pražírna Machina Espresso, Doubleshot, Gill’s Cofffee, Rusty Nails, Nordbeans, Mamacoffee a spousty dalších. Kdybyste chtěli ochutnat kávu z každé pražírny nebo zastoupené kavárny, nejspíš by vám jeden víkend nestačil. Navíc se všude tvořily dlouhé fronty. Na cappuccino z Kávového klubu jsem čekala hned dvakrát a pokaždé minimálně deset minut. Ale aspoň je vidět, že kávová kultura u nás jenom kvete.

Nemile mě ale překvapil fakt, že se příliš nevěnovala pozornost jídlu. Sladkého sice bylo všude dost, ale slaného, například burgerů zatraceně málo. Burgery už ve tři hodiny nebyly vůbec, sehnat šel jen hummus. Příště rozhodně hladová na festival nepůjdu. Kdo si příliš nelibuje ve sladkém a přišel v neděli odpoledne, měl zkrátka smůlu.

Závidím ale těm, co se dostali v sobotu nebo v neděli na jeden z mnoha nabízených workshopů. Zájemců o domácí přípravu espressa, alternativních káv, latte art nebo cuppingy bylo spousta. Dostalo se jen na vyvolené, tedy ty nejrychlejší. Byla to totiž jedna z mála příležitostí, jak se něco zadarmo naučit. Dost zájemců bylo i o přednášky s vyhlášenými českými baristy o jejich práci, přednášky o kávě a kofeinu, kávových kapslích nebo o procesu pražení kávy. Radost měli i ti, co si chtějí otevřít vlastní kavárnu. V rámci festivalu se totiž konala také diskuze kaváren – Jak otevřít a jak přežít s kvalitní kavárnou v regionech.

V Kafkově domě jste mohli také najít stánek s čokoládou Lindt, merchandisingový stánek s knihami, keep cupy, přívesky i stánek s originálními šperky s motivy kávy. O tom ale festival rozhodně nebyl. Když už si někdo něco kupoval, byla to káva anebo oblíbená Kniha kaváren, s níž můžete projít téměř celou republiku a sbírat razítka. V každé z prezentovaných kaváren vám po celý rok platnosti knihy dají při první návštěvě kávu zdarma. Pokud nevíte, kterou kavárnu navštívit a kde se vůbec dobré kavárny nacházejí, doporučuji všem koupit si ji. Je k dostání na e-shopu pražírny Original Coffee.

Celý program se odehrával ve čtyřech podlažích, z nichž poslední, to nejhořejší sloužilo především jako přednáškové sály a chillout zóna. Jedině tady nebylo narváno. Možná by to chtělo popřemýšlet o větších prostorách. Tak by se nemusel prodávat omezený počet vstupenek a člověk by nebyl nucen se festivalem doslova a do písmene prodírat. Poučení pro příště: vstupenky koupit co nejrychleji a číhat na spuštění rezervačního programu workshopů! Snad příští rok nebudu jen ochutnávat, ale konečně se i něčemu přiučím.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee