Kavárny v PrazePraha

Peter’s Apartment

Nedávno otevřené bistro/kavárna se nachází poblíž oblíbené Žižkavárny a tak by se dalo čekat, že si velkého množství zákazníků příliš neužije. Ale opak je pravdou. Když děláte dobrý kafe a k tomu umíte vařit, máte téměř vyhráno.

Víc než dvacet lidí se do kavárny sice nevejde, ale o to je útulnější. Malá, pestrobarevná a s originální dekorací. Taková je kavárna nebo spíše bistro, které vedou mladí a fešní hipsteři. Je na první pohled vidět, že je tahle práce baví a o zákazníky se starají jako o své děti. Jakmile dosednete, už se vám nese láhev s vodou a skleničkami. Nápojový i jídelní lístek mají přehledně napsaný na tabuli.

Původně jsem si chtěla dát nějakou alternativku, ale tu nedělají. Zkrátka kávu vám připraví jakoukoliv, ale musí být na bázi espressa. Volím oblíbené flat white a čekám. Zjišťuji, že se tu specializují hlavně na snídaně, kterých mají hned několik variací. Sladké i slané. A také koukám, že tu dost frčí křidýlka. Dvě objednávky s sebou, další míří k hostům u stolu. A to tu sedím jen pár minut.

Když mi barista a zároveň jeden z majitelů bistra donese „flat white“, v první chvíli nevím, co si myslet. Je naservírováno v hrníčku na cappuccino a barvou připomíná mléčnou čokoládu. Trochu se děsím. Záhy ale zjišťuju, že zcela neoprávněně. Káva je hodně atypická. Silná, ale ne kyselá. Tak jak ji mám ráda. Jinde tuhle kávu neseženete, kluci si nechávají míchat vlastní od české pražírny výběrové kávy Yakima.

Dala bych si i něco k jídlu, ale vzhledem k tomu, že už jsem večeřela a za deset dní mířím do teplých krajin, rozhodnu se nechat ochutnávku křidýlek na jindy. Každopádně vážně frčej a vypadají hodně dobře. Kromě toho mají i polévku, carpaccio z červené řepy nebo koláče a dorty. Z pití si pak můžete dát alko v podobě něčeho tvrdšího nebo klidně víno a samozřejmě všechno možné nealko.

Jestli si chcete posedět u dobrýho kafe, vína a něčeho malého k zakousnutí, zajděte si do Peter’s Apartment. Osobně tohle kafe neřadím k těm úplně nejlepším, ale rozhodně nemůže nikoho urazit. Navíc si můžete dát cokoliv jiného, hlavně křídýlka!

Prostředí: ♥♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ?

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee