Kavárny v PrazePraha

Cafefin

Vietnamský řetězec restaurací Tuan&Lan se rozrostl o dalšího člena. Tentokrát nejde o žádnou restauraci, bistro nebo bufet, ale kavárnu! Ano, i Vietnamci (vás to překvapuje?) dokáží vytvořit kavárnu, která má nejen koncept, ale i kvalitní kávu a skvělé jídlo.

Náměstí Jiřího z Poděbrad na pražských Vinohradech je lokalitou pro kavárnu jako stvořenou. Okolo náměstí totiž žádná kvalitní kavárna není, nepočítáme-li MamaCoffee, a navíc se zde od středy do soboty konají farmářské trhy, které zaručují stálý přísun lidí. Zajímavý interiér s asijskými prvky, přesto hipsterskou atmosférou, vietnamské jídlo a káva z pražírny NordBeans dělají z Cafefinu místo, kde si na to své musíte počkat. Ano, je věčně plná, i když míst na sezení je v ní skutečně hodně.

Lidé sem chodí na kávu, snídani, oběd, svačinu i večeři. Proto se příliš často nestává, že by byla poloprázdná. Táhne to sem studenty, zamilované páry, maminky s dětmi i seniory, kteří si tu chtějí zpříjemnit den. Výjimkou nejsou ani turisté, kteří na kavárnu zřejmě narazili cestou okolo.

K jídlu si tu můžete dát nejen zákusky, ale také vietnamské speciality – polévku, salát, bagetu nebo jiné dobroty. Káva od NordBeans patří k těm nejlepším, co jsem kdy ochutnala. Jemná, přesto výrazná, není tak kyselá, chutná spíše do oříškova až čokoládova.

Obsluha je prvotřídní. Udělá pro vás první poslední, ptá se vás, zdali máte všechno, jak vám chutnala káva nebo jídlo, a přesto nepůsobí nijak vlezle. O své zákazníky se tu opravdu umí postarat.

Na své si tu přijdou nejen milovníci kávy a vietnamského jídla, ale také notoričtí kavárenští povaleči jako já nebo ti, kteří hledají ideální místo na práci nebo schůzku. Nechybí tu totiž zásuvky na dobíjení telefonů a notebooků!

Prostředí: ♥♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥♥

Jídlo: ♥♥♥♥♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee