Kavárny v PrazePraha

CoffeePark

Tak tuhle kavárnu mám skoro za rohem. Vlastně za dvěma. Ale poprvé jsem ji navštívila teprve nedávno. Kdysi mi totiž někdo říkal, že kafe tam nic moc není a prostředí taky spíš nic než moc. Ale zas mají otevřeno až do osmi do večera a to se občas hodí…

Jako když jsem se minulý týden večer vydala na procházku do Riegrových sadů a dostala jsem chuť na kafe. Seděli tam jen dva zákazníci, každý u jednoho stolku. Obsluhoval klučina, který nepůsobil, že by to byl rozený mluvka. Ale nevadí. Já toho většinou taky moc nenamluvím. Zákusky vypadaly obstojně, ale nebylo mezi nimi nic, čemu bych neodolala. Objednala jsem si cappuccino a čekala. Udělala pár fotek, prohlédla si několik dětských knížek, které jsou tu vystavené a určené k prodeji a prohlížela si přítomné zákazníky. Muže, spíš ve středním věku, a ženu, asi ve studentských letech. Oba vypadali, jako by sem chodili běžně. Mezi ně ale já asi patřit nebudu.

Káva z italské pražírny Sweetcoffee mě vůbec nenadchla. Kafe chutnalo, jako by bylo přepálené a ještě mělo podivnou olovnatou pachuť. Už po dvou doušcích jsem ji hodila do kolonky „lepší kafe z automatu“. Škoda. I když je pravda, že kavárna zákazníky neláká na kávu, ale spíš na to, že patří do „Hate Free Zone“ a je „dog friendly“. Psa ale bohužel nemám a „hate free“ už je dneska kde co. Takže až příště dostanu na kávu chuť až večer, raději si ji udělám doma.

Co na ní ale oceňuju, je, že stále jako jedna z mála kaváren peče bezlepkově a to jak zázkusky, tak koláče nebo francouzské quiche. Výběr je docela široký. Právě slaný francouzský koláč možná bude v budoucnu jediný důvod, proč se sem ještě vrátím.

Prostředí: ♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥

Káva: ♥♥

Jídlo: ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee