krása

Jak můžeš využít kafe v kosmetice?

Máš ráda kafe stejně jako já? Děláš si občas překapávaný, french press nebo moka? Že kávovou sedlinu vyhazuješ? A proč? Vždyť se dá skvěle využít v kosmetice místo drahých přípravků. Zbaví tě celulitidy, oživí vlasy, a dokonce tě zbaví i kruhů pod očima.

Pokud nevíš, jak kávovou sedlinu využít, inspiruj se:

Proti celulitidě

Dřív jsem si občas koupila něco proti celulitidě, ale pokaždý se divila, kolik stojí. Navíc jsem snad nikdy nebyla s výsledkem spokojená, protože se žádnej výsledek vlastně ani nekonal. Jak je ale známo, většina přípravků proti celulitidě obsahuje kofein. Proč ho teda nevyužít v té nejpřírodnější variantě? Stačí, když si dvakrát do týdne lógrem promasíruješ stehna či jiný místa, kde tě celulitida trápí, a uvidíš, že za pár týdnů budeš mít kůži hladší a pružnější.

Místo sprcháče

Ano, lógr můžeš použít i při sprchování nebo koupeli jako peeling a mýdlo nebo sprchovej gel zároveň. Kůže pak bude pevnější a jemnější.

Pro lesklejší vlasy

Ještě než zkusíš kávovej zábal na vlasy, vezmi na vědomí, že na světlý vlasy se nehodí, protože barví. Tentokrát nepoužiješ jenom lógr, ale celý kafe z překapávače, moka konvičky nebo french pressu. Jednoduše si jím vlasy umyješ a necháš pár minut působit. Pak vlasy můžeš jenom opláchnout a nebo si je umýt, jak seš zvyklá.

Na kruhy pod očima

Smíchej lógr s olivovým olejem a udělej si masku pod oči. Zbaví tě tmavých kruhů pod očima i nevzhledných váčků.

Na mytí rukou

Máš kůži na rukou nebo nohách ztvrdlou nebo se ti loupe? Umyj si lógrem ruce. Ruce i nohy zjemní a ke všemu promastí. A jestli se chceš zbavit třeba zápachu po česneku, cibuli nebo po čemkoliv jinym, co cejtíš z rukou, kafe je k tomu naprosto dokonalý. Teda v případě, že ti kafe nesmrdí.

Máš další nápad, co se ještě dá dělat s kafem? Napiš mi ho, vyzkouším! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee