Kavárny v Praze

Mamacoffee

Tuhle kavárnu jsem navštívila minulý týden podruhý v životě. Poprvý to bylo asi před dvěma lety a to v ulici Sokolovská na Praze 8, teď naposledy na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Ani nevím proč, ale tahle kavárna mě nikdy příliš nelákala. Říkala jsem si, že už má příliš poboček na to, aby mohla být dobrá. Ale teď jsem se zase přesvědčila, že na předsudky dát člověk prostě nemá.

Jako většina kaváren ani Mamacoffee nemá na mlýnku pořád to samý kafe. Střídají africký a jihoamerický. A já měla štěstí, protože když jsem se rozhodla při cestě přes Jiřák tuhle kavárnu navštívit, zrovna měli jihoamerickou. A tu mám nejradši, protože je sladší, čokoládovější. Poručila jsem si cappuccino. Nic jsem od něj nečekala, protože když jsem si jednou dávala espresso v Sokolovský, vůbec mi nechutnalo. Bylo strašně kyselý a na mě silný, a když je na mě kafe silný, tak to už je říct, protože obvykle mi nestačí ani double shot. Jenže už si nepamatuju, jestli jsem kdysi pila espresso z Afriky nebo Ameriky. Prostě jsem to teda zkusila znova.

A vyplatilo se. Sice tu mají cappuccino menší než třeba v mém oblíné kavárně Dos Mundos, ale je dobrý. Silný tak akorát, chuťově výrazný a kafe nad mlíkem dominuje. A to je to, co potřebuju. Chtěla jsem si dát i zákusek, ale těch tam moc neměli, snad jenom jeden dort, ale to je asi tím, že jsem sem zašla až po šestý hodině večer. Na většinu kaváren už je to dost pozdě.

Výhodou týhle kavárny je v létě hlavně to, že má předzahrádku, na který si můžete kafe v klidu vypít. Sice tam chodí dost lidí, ale ne tolik, aby vás to rušilo. Navíc je tu krásně vidět celý Náměstí Jiřího z Poděbrad, který se ve dnech, kdy se tu pořádají farmářský trhy (středa – sobota), hemží lidma. Samotná kavárnička je útulná, ale dost malá, jen pár míst k sezení.

Obsluha je milá, ryze holčičí. Tedy alespoň když jsem tam byla já, obsluhovaly mě dvě baristky. A evidentně svou práci umí, včetně latte artu.

V létě si sem klidně přijdu posedět na předzahrádku nebo na kafe sebou a pak hurá do Riegráče. A v zimě? Na velký posezení s kamrádkou to uvnitř nevidím, ale když budu mít cestu kolem, tak si alespoň vezmu kafe s sebou.

Prostředí: ♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee