e
e
e
e
e
e
e
e
e
Co si nenechám ujít

7 festivalů, které si letos v létě nenechám ujít

Jak už jsem psala v několika článcích, kulturou žiju. Snažím se každý týden chodit do kina, divadla a na výstavy. Sem tam to proložím pouličním festivalem a jinými akcemi. A v letních měsících jich je vždycky nejvíc. Kam se letos chystám?

Apetit piknik

Ještě nikdy jsem se ho nezúčastnila, ale z doslechu vím, o jak zajímavou akci jde. Jako gurmet a gurmán v jednom jsem se rozhodla, že letos si už Apetit piknik ujít nenechám. Jídlo miluju stejně jako kulturu a vždycky se hodí přiučit se něčemu z kulinářskýho řemesla. I když sama doma příliš často nevařím, jakmile se do toho jednou pustím, nikdo mě nedokáže zastavit a jedu jeden recept za druhým.

Kdy: 17. 6. 2017

Kde: Grébovka (Havlíčkovy sady), Praha

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech

Tak tenhle festival jsem si nenechala ujít od roku 2013. Jakožto naprostej filmovej nadšenec a šílenec si přeci nemůžu dovolit vypustit předpremiéry snímků, který budou na plátnech kin až třeba za půl roku. Strašně ráda ale chodím i na promítání starých, černobílých filmů a taky se ráda potkávám s „fesťákovýma“ kamarádama ve Finlandia stanu, což je vlastně středobod veškerýho společenskýho festivalovýho života. Jediný, s čím bývá na KVIFF problém, je ubytování. Pokud si ho neseženete do konce května, pak už se vám to podaří jen horko těžko. Taky musíte počítat s tím, že ubytování bude mnohem dražší než v ostatních obdobích roku. Důležitý je i včas si rezervovat nebo koupit vstupenky. Když přijedete uprostřed festivalu a chcete vstupenky na ten samej den nebo na den následující, obvykle máte smůlu. Nezbývá vám, než jít stepovat před kino nebo promítací sál a doufat, že vás uvaděči na poslední chvíli pustí dovnitř i bez lístku. To je ale na fesťáku věc úplně běžná. A za ten stres – dostanu se na film / nedostanu se na film – a pár bolehlavů způsobených Finlandia stanem tahle událost rozhodně stojí.

Kdy: 30. 6. – 8. 7. 2017

Kde: Karlovy Vary

Colours of Ostrava

Každý rok se sem chystám a zatím mi to nikdy nevyšlo. Vždycky jsem buď v zahraničí nebo nemám peníze nebo jsem zrovna někde na dovolený. Letos jsem si ale řekla, že to bude jinak. Kamarádi mi rok co rok opakujou, jak je to tam super, bombardujou mě fotkama a instastories a já jim vždycky strašně závidím. A tak ať se letos děje, co se děje, na tenhle festival prostě jedu. Divadlo, hudba, kino a výstavy v jednom! To je moje.

Kdy: 19. – 22. 7. 2017

Kde: Dolní Vítkovice, Ostrava

Letní Letná

Jako malá jsem cirkus zbožňovala. Ale Letní Letná rozhodně o zvířátkách, klaunech a žonglérech není. Jde o novodobý, akrobatický cirkus, při kterém účinkující popírají snad veškerý fyzikální zákony. Jestli máte rádi českej soubor Cirk La Putyka, pak z vystoupení, který se v rámci festivalu odehrajou, budete nadšení. Soubory z celýho světa totiž každoročně předvádějí to nejlepší, čeho jsou schopní. A tak každý vystoupení stojí za vidění. A ne jenom jednou.

Kdy: 17. 8. – 3. 9. 2017

Kde: Letenské sady, Praha

Pálavské vinobraní

Minulý rok jsem se ho zúčastnila poprvý a hned jsem věděla, že si ho nenechám ujít ani letos. A tak když mi do toho nic nepřijde, vyrazím do mikulovských sklípků a na vinobraní, kde mají nejen skvělý víno a burčák, ale i jídlo, kulturní program a hlavně atmosféru. Už teď se nemůžu dočkat, až si odvezu zásobu vína minimálně na další tři měsíce a frgály, který zbožňuje celá rodina.

Kdy: 8. – 10. 9. 2017

Kde: Mikulov, Pálava

Zažít město jinak

Bydlím na Vinohradech, kde společenskej život jenom kvete. Snad každej měsíc se tu něco děje. Ale pouliční festival Zažít město jinak je mojí srdeční záležitostí. Ulice bez aut a plný tančících a zpívajících lidí, stánků vyhlášených restaurací, bister a kaváren a hlavně lidí, co se chtěj bavit. Minulej rok jsem v ulici Lucemburská strávila snad šest hodin, v Krymský asi tři hodiny a bylo to perfektní. Pořád se máte na co koukat, co ochutnávat a co pít.

Kdy: září 2017

Kde: celá ČR

Signal Festival

Čas, kdy budovy ožívají díky umělcům z celýho světa, a zároveň nejlepší způsob, jak upozornit na pražský památky, který stojí za pozornost. Signal festival je jeden z mála festivalů, kterých se účastním pravidelně. Minulej rok jsem na něm byla potřetí a ani tentokrát nezklamal. I když pravdou je, že Signal, co se konal v roce 2014 byl nepřekonatelnej. Nejradši se chodím koukat na videomapping na Náměstí Míru a k Tyršovu domu, kde je vždycky mapping ve 3D.

Kdy: 12. – 15. 10. 2017

Kde: různá místa po celé Praze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee