e
e
e
e
e
e
Kavárny v Lisabonu

Copenhagen Coffee Lab

Když jsme se s Petrem do Lisabonu vydávali, už jsem měla dvě kavárny předem vytipovaný. Bez seznamu nebo alespoň jednoho názvu dobrý kavárny zapsanýho v diáři vlastně necestuju do žádnýho města. Jak jste určitě z předchozích textů pochopili, na kávě si ráda pochutnám a když k tomu mám ještě kolem sebe zajímavý a útulný prostředí, jsem naprosto spokojená. A tak jsme se třetí den vydali na obhlídku kavárny Copenhagen Coffee Lab.

Ta je v Lisabonu vyhlášená. Schází se v ní nejen turisté, ale i místní, aby si tu pochutnali na kávě přímo z pražírny Copenhagen Coffee Lab. Tu si, pokud vám bude chutnat, můžete koupit i s sebou domů. Kavárnička je moc útulná a vejde se do ní překvapivě dost lidí. My jsme do ní zavítali ale těsně před zavíračkou, takže už byla poloprázdná.

Objednali jsme si cappuccino a mezitím si prohlíželi interiér a doplňkovej sortiment. Kromě klasiky – magazínu Standart, designových časopisu a balené kávy – si tu samozřejmě můžete dát i čerstvou kávu a to i tu alternativní jako V60 nebo french press, čaj a také domácí dezerty, ale i slaný a sladký jídla k snídani, obědu nebo ke svačině.

Kafe bylo výborný, žádný jídlo jsme ale neochutnali. Co mě ovšem hodně nemile překvapilo, byl záchod. Nejenže je v týhle kavárně společnej pro muže i ženy, ale taky je pěkně smradlavej a špinavej. Ke všemu jsou některý stolky postavený přímo u něj.

Zajímavostí kavárny je ale hlavně to, že u některých stolů je přísně zakázno používat počítač. Takže žádný čučení do monitoru. Místo toho si můžete třeba číst nebo si dělat poznámky do diáře nebo zápisníku. Anebo si prostě jenom prohlížet časopisy.

Nicméně pokud už jednou v Lisabonu jste a potrpíte si na dobrý kafe, pak rozhodně Copenhagen Coffee Lab navštivte. Zas tolik dobrých kaváren v tomhle městě totiž není. Ačkoliv je Lisabon kavárnami proslavenej, ne každá kavárna, co má dlouhou tradici a navštěvují ji umělci z širokého okolí, má dobrý kafe.

Prostředí: ♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee