Ze života (ne)novinářky

7 pravd o životě, ke kterým dojdete, ještě než vám bude 30

  1. Tolik kamarádů, kolik jste měli na základce a střední škole už nikdy mít nebudete. Zbylo vám jich pár. Ti ostatní zamrzli v telecích letech nebo se nedokážou bavit o ničem jiným než o dětech.

 

  1. Prací ještě nikdo nikdy nezbohatnul. Rozhodně ne tou, kterou děláte pro někoho jinýho. Jakmile jste na někom závislí, celý život se budete topit ve strachu, že jednoho dne o práci přijdete a nebudete moct splácet hypotéku nebo půjčku od banky, kterou jste si vzali, abyste mohli jet na dovolenou do Karibiku.

 

  1. Vysoká škola je dobrá, jen když pracujete ve státní správě. Tam mají něco, čemu se říká tabulkový platy, takže si můžete být jisti, že nikdy nebudete vydělávat míň než ten, co má jenom učňák. V soukromé sféře je jedno, jestli máte čtyři vejšky nebo nedodělanou základu, nejvíc vždycky vydělává ten, co nejmíň maká, zato všechny okolo neustále

 

  1. Večírky jsou pro vás něco, čemu se snažíte ve většině případů vyhnout. Znamenají totiž bolehlav a ranní nevolnost, která má s těhotenstvím pramálo společnýho. Navíc je třeba počítat s tím, že další den až dva budete nepoužitelní.

 

  1. Matematiku vážně nepotřebujete. Samozřejmě jste si to mysleli už na střední, kde do vás hustili logaritmy a jiný blbosti, ale teď to konečně máte potvrzený. Když potřebujete sčítat, odčítat, násobit a dělit, vytáhnete telefon, nikoliv cvičebnici Františka Bělouna.

 

  1. Láska na celej život je nesmysl. Máte za sebou pár vztahů, ale toho pravýho/tu pravou ne a ne najít. Navíc už je vám přeci skoro třicet, takže láska na celej život už to tak jako tak nebude.

 

  1. Kdo chtěl založit rodinu a mít děti, tak už tak učinil, a má spoustu známých a kamarádů. Kdo naopak touží po klidu a děti má rád jenom zdálky, se teď nemá se svým okolím moc o čem bavit, protože takových lidí už zas tolik není. Navíc všem připadáte divní. `Ty vážně ještě neuvažuješ o svatbě ani dětech?`

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee