e
e
e
e
e
e
e
e
e
Kavárny v Berlíně

The Barn Roastery

Do Berlína jsem jela s jasným cílem – navštívit svou nejoblíbenější pražírnu Five Elephant. Jenže pak jsem narazila na The Barn a Five Elephant jsem byla nucena z prvního místa sesadit. Lepší kafe jsem totiž nikdy nepila!

Na adrese Schönhauser Allee 8 se nachází pražírna The Barn, kde bych vydržela sedět klidně celej den. Kdybych teda nechtěla z Berlína poznat nic jinýho. Ale to jsem samozřejmě chtěla. Nicméně hned první ráno v Berlíně jsme vyrazili na snídani právě sem. Vybere si tu každý. Ten, kdo má chuť na sladké, i ti, kdo touží po slané snídani. Skvělý je celozrnný chleba se sušenou šunkou a sušenými rajčaty, ale i jogurt s müsli a čerstvým ovocem. Ochutnali jsme i štrůdl a banánovej chlebíček a obojí bylo famózní!

Kavárně dodává tu správnou kavárenskou atmosféru hlavně obrovská pražička, která sice dominuje hlavně zadní části kavárny, ale tu vůni z ní můžete cítit úplně všude. Na první pohled si ale určitě všimnete obrovskýho barovýho a prodejního pultu, celého ze dřeva. Hodně mi připomíná budapešťskou kavárnu Madal Café, i když ve zmenšeném formátu. Ale to určitě bude tím, že většina budapešťských kaváren vznikla právě podle těch berlínských.

Míst k sezení je tu dost. Když už nenajdete sezení u pultíku u ukna, určitě si sednete u vysokého podlouhlého stolu, co se nachází přímo proti vchodovým dveřím. Objednejte si cappuccino, protože to je prostě nepřekonatelný! Ale doma jsem zkoušla i klasickej filtr a ten je taky božskej. Oříškovo-čoládovou chuť prostě miluju.

Dá se tu platit v hotovosti i kartou a jestli sem plánujete chodit častěji, mají i věrnostní kartičky. Ceny jsou tu rozumný, jen o něco málo vyšší (v řádech několika korun maximálně však dvaceti) než v našich pražských vyhlášených hipsterských kavárnách, takže se tu vlastně budete cítit jako doma.

Pokud někdy budete v Berlíně, přijďte aspoň na chvilku nasát atmosféru do The Barn. A nevynechejte ten banánovej chlebíček!

P. S. The Barn má ještě jednu kavárnu a to na adrese Auguststrasse 58.

Prostředí: ♥♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥♥

Jídlo: ♥♥♥♥♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee