e
e
e
e
e
Kavárny na Bali

Bali Bowls & Smoothies

O Bali už jsem toho napsala docela dost ve svém předchozím článku. Jak ale jistě dobře víte, miluju kafe, kavárny a všechno, co k nim patří a tak bych to nebyla já, abych nenapsala aspoň ještě pár slov o těch několika kavárnách, které jsem na Bali navštívila. Dneska to bude o té nejvyhlášenější: Bali Bowls & Smoothies.

Ta se nachází v pro mě nejsympatičtější čtvrti. V Canggu. Je to ráj surfařů a hipsterů. A taky úžasných kaváren, bister a barů, kde se najíte a napijete za hubičku. Jenže Bali Bowles & Smoothies je zkrátka vyhlášený až příliš, takže tady zase až tak moc levno není, i když se ceny jídla i pití pořád pohybují trochu níže než u nás.

Do této kavárny jsem šla z jediného důvodu. Poprvé v životě ochutnat acai bowl. Prý tu dělají nejlepší. Bohužel nemám s čím porovnávat, ale rozhodně mi chutnala. Jenže když vám někdo dá do misky vychlazenou ovocnou kaši s dračím ovocem dozdobenou čerstvým mangostanem, mučenkou, banánem, avokádem nebo jahodama, musí to být vždycky strašně dobrý!

Rozhodně tu ale nemají jen ovocný misky. Nabízí i typické `bowls`, třeba misku s avokádem, čerstvým tuňákem, arašídovou omáčkou a sezamovými semínky. Nebo variaci s kuřecím masem i vegetariánskou. A spoustu dalších dobrot! Bohužel jsem už po zbytek dovolený nenašla čas se sem vrátit, ale jestli se na Bali zase podívám, určitě si dám toho tuňáka!

O kávě snad ani není nutný se nijak dlouze rozepisovat. Po celém Bali najdete na téměř každém rohu kavárnu, která si praží vlastní kávu a podají vám ji i s latte artem. Na ostrově jsem navštívila celkem asi šest kaváren a nikde jsem nepila hnusný kafe. A i v Bali Bowls & Smoothies dělají skvělý kafe. A dokonce i s výhledem. Kavárna je totiž patrová. A abych nezapomněla dodat – stráááášně hipsterská. Takže něco pro mě J

Ale z čeho jsem byla úplně nejvíc unešená, byly misky, ve kterých se `bowls` servírují. Misky vyrobené z kokosu jsou nejen strašně fotogenický, ale taky vypadají malý a přitom se do nich hodně vejde. Ideální! A dokonce se dají sehnat už i u nás! Teda ne úplně ty samý, ale třeba tady mají taky krásný!

Jestli se chystáte na Bali, zajeďte si do Canggu, neuděláte chybu!

Prostředí: ♥♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥♥

Jídlo: ♥♥♥♥♥

3 thoughts on “Bali Bowls & Smoothies

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee