Kavárny v PrazePraha

Můj šálek kávy

Že bychom si sedli v neděli v jedenáct dopoledne, s tím jsem moc nepočítala. Ale poštěstilo se. Na stůl jsme čekali asi minutu. Protože jde o nejoblíbenější karlínskou kavárnu, čekání je tu na celodenním pořádku. A oprávněně!

Filtrovaná káva tu frčí nejvíc. A tak jsem ji musela zkusit i já. Dala jsem si sladší guatemalskou a musím říct, že dlouho jsem tak výbornou kávu nepila. Nejlepší je bez cukru a mléka! Většina je na mě moc kyselá, ale tahle byla bez chybičky. Objenala jsem si i jejich vyhlášené pohankové lívance se sezónním ovocem a smetanou. Protože teď zrovna sezónní ovoce moc nefrčí, použili kompotované. To ale vůbec nevadilo! Lívance byly famózní. Sladké akorát, porce spíš pro kluky než holky 🙂 Ochutnala jsem i rančerská vejce a ty jsou! Recept jsem jakž takž odkoukala a chystám se je připravit i doma. Je fajn, že tam mají nabídku i pro bezlepkáře. Ne všude jsou dorty, lívance nebo bezlepkové pečivo samozřejmostí.

Jediné, co mě trochu zklamalo, je prostředí. Narváno k prasknutí, člověk nemá klid ani trochu soukromí. Navíc u baru pořád postávají nějací zákazníci. Buď chtějí jenom kafe s sebou, nebo čekají na stůl. V tom druhém případě je to ale docela nepříjemný. Máte pak pocit, že se musíte najíst co nejrychleji. Obsluha je taky trochu pomalejší, ale to přikládám tomu, že bylo vážně narváno.

Každopádně tu nejsem naposledy. Na filtrovanou kávu sem budu chodit moc ráda! Příště ale raději s rezervací.

Prostředí: ♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥♥

Jídlo: ♥♥♥♥♥

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee