Kavárny v PrazePraha

Café Jen

Tahle kavárna je reálným důkazem, že Vršovice už dávno nepatří mezi dosud zapadnuté městské části, kam se kulturně-kavárenský život ještě nedostal. Nedaleko Krymské najdeme vedle sebe hned dvě kavárny – Café Jen a Prostě kafe – které lákají zahraniční turisty i hipstery ze širokého okolí.

Snídaně po celý den, filtrovaná káva (dneska z Columbie), quiche, domácí sladké koláče a výborně pečivo z Antonínova pekařství. Za tím vším se tu hlavně o víkendech scházejí mladí lidé, aby si u snídaně či brunche popovídali s přáteli. Mimochodem je podezírám, že všichni chodí na míchaná vajíčka, protože taková, jako mají tady, se jenom těžko shání. A když tu na ně přidají trochu zakysané smetany, budete na ně ještě dlouho vzpomínat.

Moc prostoru ani míst k sezení tu není. Hodně frčí rezervačky, hlavně v sobotu a neděli. Když přijdete bez ní, možná si budete muset na stůl chvíli počkat. Obsluha je milá, ochotná a všechno jim to pěkně odsýpá. Na nic dlouho nečekáte (pokud tedy zrovna nedojde filtrovaná káva). Škoda jen, že kavárna není o něco útulnější. Strohost některým kavárnám sluší, především těm, co jsou laděné do dřeva, ale v případě Café Jen, působí neútulně. Obyčejná dlažba vzbuzuje dojem, že se procházíte po školních chodbách, žárovky nad barem spíš poukazují na to, že majitel neměl na lustr. Přesto kavárně fandím a budu sem chodit dál.

Kavárna, kterou mám jen pár minut chůze od domova, je zárukou toho, že nedělní dopoledne budu vždycky trávit ve společnosti své milované filtrované kávy a nejlepších míchaných vajíček ve Vršovicích!

Prostředí: ♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥♥

Jídlo: ♥♥♥♥♥

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee