Kavárny v PrazePraha

Prostá přítomnost

ZRUŠENO! MÍSTO TOHO COFFEE CONTACT. Vše je ale totožné. Interiér i pražírna. Ovšem místní baristky bohužel neumí připravit kávu. Je přepálená a mléko špatně napěněné.

Nová vinohradská kavárna na Francouzské ulici sice v ranních hodinách zeje prázdnotou, zato po setmění se stává společenskou místností místních hipsterů. Kavárna funguje teprve týden, ale stihla jsem ji navštívit už dvakrát. Káva z pražírny Five Elephant je totiž silně návyková. Chutí se dá srovnat například s pražírnou Dos Mundos, která sídlí jen o pár ulic dál.

Ať si dáte cappuccino nebo latté, vždy chuť kávy dominuje nad mlékem. A to chceme! Nasládlá chuť kávy v nás může nabudit dojem, že ji pijeme s čokoládou. Dokonce vám tu předvedou i latte art, protože místní baristé dobře vědí, jak má vypadat kávová pěna.

Obědové menu i pro bezlepkáře je tu samozřejmostí, stejně jako domácí zákusky. Dokonce si tu točí pivo Chomout, které je v Praze jinak vzácností.

Jediným nedostatkem, ovšem úsměvným a snad pouze dočasným, jsou víčka od kelímků. Pokud si objednáte latté, sice vám ho baristka ráda připraví, ale víčko ke kelímku už nedostanete. Prý je to ale jen dočasná záležitost, která se po úplném zaběhnutí podniku vyřeší.

Dole pod kavárnou je dokonce i útulný kuřácký bar, který se hodí jak pro romantické schůzky, tak i pro posezení ve větší skupince s přáteli.

Prostředí: ♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥♥

Jídlo: ?

2 thoughts on “Prostá přítomnost

  1. Nika Slavíková Reply

    Dobrý den, zpětně jsme zaregistrovali Váš článek o nás a moc Vám děkujeme za zmínění. Můžeme článěk sdílet na našem fb profilu? S pozdravem a přáním dobrého dne 🙂 Nika Slavíková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee