Kavárny v PrazePraha

Nový Svět

Rodinná kavárna Nový Svět v blízkosti Pražského hradu je hotovým pokladem. Alespoň pro ty, co se nespokojí s obyčejnou kávou a všední atmosférou. Budete-li mít cestu (a i když ji mít nebudete, tak si ji rozhodně naplánujte) do ulice Nový svět na pražských Hradčanech, tuhle kavárnu nevynechejte.

A pokud jste tvůrčí duše, píšete, skládáte básně, vymýšlíte filmové scénáře nebo jen zkrátka rádi rozjímáte nad světem, tady k tomu máte i příhodnou, klidnou, turisty téměř nedotčenou atmosféru.

Na mlýnku tu mají kávu od Doubleshotu, což je záruka kvality a nadprůměrného cappuccina. Kromě toho se ale celou kavárnou line vůně čerstvých, právě upečených koláčů, dortů a jiných zákusků. Že byste si ale raději dali víno? Není problém! A k němu si třeba objednejte salát, sendvič, toust nebo spoustu jiných dobrot.

Bonusem celé kavárny je úžasná malá terasa s výhledem do zahrady plné zeleně. Slyšíte jen zvuk ptáků, potichu hrající hudby a slabé šumění hlasů z vnitřku kavárny. Nic víc, nic míň. Proto je to skvělé místo pro tvoření velkých věcí. Vydržíte tu sedět klidně celý den a přitom vám bude připadat, že jste tu sotva hodinu. Možná i nabudete dojmu, že už ani nejste v Praze, ale na nějakém polozapomenutém italském venkově, kam se mnohdy ani pošťák nedostane.

S místní obsluhou si popovídáte úplně o čemkoliv, rádi vám se vším poradí a ještě vás utvrdí v tom, že jste se z ničeho nic, jen po pár stovkách ušlých metrů z nedalekého Hradu, ocitli v jiném světě. Tam, kde lišky dávají dobrou noc a kde se zastavil čas.

Prostředí: ♥♥♥♥♥+

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee