Kavárny v PrazePraha

La Bohème Café

Ráno na kávu, večer na víno nebo kahluu. Tak by se dala charakterizovat nejvyhlášenější vinohradská kavárna La Bohème. Krásný interiér vyzdobený čaji, kávou, doplňky na přípravu všech možných druhů káv a tapetami s knihami dělá z kavárny místo, kde se scházejí kamarádky a partičky přátel, ale často si tu lidé dávají i pracovní schůzky.

Odpoledne a večer tu bývá docela rušno. Nejvíc frčí káva, kterou si kavárna sama praží, a víno. Z kávy La Bohème vám tu totiž připraví i cold drip, V60, filtrované kávy i kávy s alkoholem nebo tonikem. Mají tu také tolik oblíbený kávový likér kahluu, který zachutná nejen všem milovníkům kávy, ale i těm, co holdují Baileys nebo Carolans. Jídla tady ale moc nečekejte. Vše, co můžete sníst, mají ve skleněné vitríně vpravo od barového pultu. Slaných pochutin moc nemají, nebo spíš skoro vůbec, zato na zákusky, a to i raw, jsou přeborníci. Cheesecake ve sklenici láká snad každého.

Pokud tu ale chcete pár hodin pracovat a potřebujete k práci wifi, budete asi nemile překvapení. Heslo k wifi dávají baristky jen na vyžádání a funguje pouze hodinu. Takže si sem spíš přijďte pokecat než pracovat. Možná ale nějakou baristku přemluvíte, aby vám hesel dala víc. Jsou ochotné a rády vám ve všem vyhoví. A to i ve chvíli, kdy přijdete těsně po otvíračce v 08:05 a budete po holčinách chtít nějaký super dryák, po kterém se rychle opijete. Co se týče pití, mají vážně velký výběr.

Nejvíc si místní atmosféry užijete v pohodlném gauči nebo křesle. Obojí je ale často obsazené. Na druhou stranu tu panuje taková nálada, až skoro máte pocit, že se za chvíli ve dveřích objeví nějaký umělec. Ti už dnes ale chodí do jiného podniku. Do jakého? Nechte se překvapit v dalším článku!

Prostředí: ♥♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo:  ♥♥♥♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee