Kavárny v PrazePraha

Monolok

Chladný a na první pohled neútulný interiér zdánlivě připomíná spíše bar než kavárnu. Ale jakmile si na něj zvyknete, možná už si rande ani pracovní schůzku jinde dávat nebudete. Kromě klasických a filtrovaných káv tu dělají skvělé slané snídaně, o dortech, koláčích a bábovkách nemluvě.

Připravte se ale na vyšší ceny. Za kus koláče zaplatíte klidně šedesát nebo sedmdesát korun. Za podobný a možná ještě větší v nedaleké kavárně Coffee Room na Korunní zaplatíte sotva polovinu. A přitom jsou to kavárny na stejné úrovni, Coffee Room je navíc o něco oblíbenější. Na druhou stranu si ale v Monoloku máte vždycky, v kteroukoliv denní či večerní hodinu, kam sednout. Ke všemu tu mají krásnou zahrádku i s vodopádem, kde si v létě můžete nerušeně povídat, protože zatímco uvnitř hraje docela hlasitá hudba, na zahrádce je absolutní klid.

Moje nejoblíbenější snídaně je omeleta s Cheddarem, k večeři pak salát s kozím sýrem, jahodami, polníčkem a granátovým jablkem. Co ale určitě musíte vyzkoušet, jsou pražené mandle s Maldon solí. Ale pozor! Obsluze řekněte, že mandle chcete s hrubě namletou Maldon solí, nikoliv jemnou, kterou má kuchař v poslední době ve zvyku servírovat. Jedině tak si vychutnáte chuť mandlí se vším všudy. K tomu si objednejte polosuchý sauvignon a budete se cítit jako v ráji. Nebo možná v Itálii, kterou zahrádka za teplých letních dnů připomíná.

Na mlýnku mají kávu z pražírny CoffeeSource, ale co jsem tak zjistila, nejlépe chutná ve dvojitém latté nebo dvojitém cappuccinu. Za ochutnání ještě stojí aeropress připravovaný z Kostariky. Ta má sladkou chuť připomínající čokoládu a marcipán.

Obsluze se rozhodně nic vytknout nedá. Vždy je ochotná, usměvavá a všem ráda vyjde vstříc. Až na poměrně studený interiér a o něco vyšší ceny než jsme zvyklí v těchto typech kaváren, tu všechno ladí a dává smysl. A pokud nevíte, kde si dát pracovní schůzku nebo posedět s přáteli u vína, pak by pro vás měl být Monolok jasnou volbou. Navíc tu mají ve všední dny otevřeno až do deseti do večera.

Prostředí: ♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ♥♥♥♥♥

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee