Kavárny v PrazePraha

Momoichi Coffetearia

Jestli v Praze něco chybělo, tak právě tohle. Japonská kávarná/čajovna, kde dostanete nejen kávu z Japonska a Švédska, ale i autentické japonské pokrmy, včetně zákusků. Ceny jsou sice vyšší, ale za komfort a vůni dálek si holt musíme připlatit.

V Římské ulici číslo 35 najdete novou japonskou kavárnu, kde sice nehraje japonská hudba, zato tu dostanete prvotřídní kávu, úžasné zákusky a dokonce se tu i naobědváte i navečeříte. Zatím jsem stihla ochutnat jen úžasnou kávu NEL 50, která možná stojí nehorázné peníze, ale za ochutnání rozhodně stojí. Jde o tradiční způsob přípravy japonské kávy a její odlišnost od u nás mnohem rozšířenějších káv je patrná na první ochutnání. Její sladká chuť vás pohltí natolik, že nejspíš u jedné nezůstanete. Alespoň já vím, že i při další návštěve sáhnu po té samé kávě, ačkoliv na výběr mají z bezpočtu jiných káv. Skvěle prý chutná i pravá arabská káva se špetkou kardamonu. Jako druhou kávu jsem ochutnala Clever 22, která se připravuje na bázi french pressu, a rovněž má úžasnou sladkou chuť. Pro oba způsoby přípravy kávy jsem zvolila kávu z Japonska, obsluha vám ale nabídne i švédskou.

Zákusky ani nic z teplých pokrmů jsem bohužel zatím neochutnala, ale soudě podle toho, kolik lidí v kavárně bylo a kolik z nich si objednalo japonské dobroty, řekla bych, že dvě stě korun, které v průměru dáte za nabízená jídla, za to asi stojí. Kavárna nabízí i několik druhů zákusků, včetně oblíbeného cheesecaku.

Kavárna přijímá rezervace, dá se zde platit kartou a ještě si můžete vyžádat věrnostní kartu. Mají tu na prodej i doplňkový sortiment, který kromě čajů a kávy čítá i zvláštní plyšáky hned v několika velikostech. Hádám, že je to nějaký symbol kavárny. Obsluha je milá a pozorná, neustále se vás ptá, zdali máte všechno. Osobně bych uvítala o něco menší zájem.

Velké plus vidím i ve výzdobě a vybavení kavárny. Japonské rostliny, obrazy a naprosto čisté záchody, kde nechybí krém na ruce ani dámské hygienické potřeby, dělají z kavárny Momoichi místo, kam se budu ráda vracet. Doporučuji však vzhledem k obrovskému zájmu o kavárnu udělat si rezervaci. Pro ty, co rádi pracují po kavárnách, mám dobrou zprávu. Zásuvky na dobíjení notebooků a mobilních telefonů jsou přítomny!

Prostředí: ♥♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥♥

Jídlo: ♥♥♥♥♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee