Kavárny v PrazePraha

Mezi srnky

Nedávno jsem objevila novou kavárnu jen pár ulic od mého bydliště. Vtipné je, že není vůbec nová. Funguje od roku 2013. Míjela jsem ji skoro každý den a nikdy si jí nevšimla. A možná toho teď lituju, dá-li se to soudit podle jedné návštěvy.

Jakmile projdete vstupními dveřmi, nejdřív se zarazíte. Připadáte si jak u někoho v kuchyni. Chybí barový pult, stolky pro dva, knihovna či cokoliv, co by kavárnu mohlo charakterizovat. Zkrátka vlevo je „kuchyňská linka“ a v pravo sedí zákazníci. Stoly nápadně připomínají jídelnu. Můžete si sednout i k okýnku, ale přijdete si tam trochu jako na hanbě. Po pár minutách si na to naštěstí zvyknete. Nejpozději ve chvíli, kdy ochutnáte kávu. Zapomněla jsem se zeptat, z jaké pražírny pochází, takže pokud tam někdo budete mít v nejbližší době cestu, budu ráda za dodatečné info. Každopádně ji povyšuji na úroveň kávy z Coffee Roomu na Korunní a rozhodně nad kávu z La Bohéme.

Samozřejmě nechybí ani chladnička se zákusky a nějaké menší občerstvení ve formě hummusu či polévky z pečených paprik a rajčat. Prozatím jsem ale nic neochutnala. Nemohla jsem se kvůli pracovním povinnost zdržet déle a tak mi nezbylo nic jiného, než dopít flat white a jít. Rozhodně tu ale nejsem naposledy. Obsluha, milá mladá blondýnka, udělá, co vám na očích vidí a ochotně ráda poradí i s výběrem z menu. Co jsem tak odpozorovala, chodí sem zatím hlavně studenti. Ale to kavárně na kráse rozhodně neubírá. Jestli chcete vidět něco, co jste ještě v kavárenském světě neviděli, rozhodně dorazte Mezi srnky.

Prostředí: ♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee