Kavárny v PrazePraha

Double B coffee & tea

V ulici Anglická na pražských Vinohradech se nachází kavárna, která se snaží zapadnout mezi ostatní hipsterské kavárny. Ty totiž v posledních letech zažívají boom. A relativně se jí to daří, mívá plno, a když ne úplně, tak z poloviny určitě. Něco jí ale chybí.

Možná příjemnější atmosféra, možná je to tím předraženým kafe, co nijak nevybočuje z běžného průměru.Double B sice má vlastní pražírnu, ale kafe je chuťově srovnatelné s pražírnou La Bohéme, možná o kapku horší. Ale ty ceny… Za velké cappuccino a latté v běžné velikosti zaplatíte osmdesát korun. Bez double shotu samozřejmě. Po zákuscích jsem se radši ani nedívala, tudíž zdali jsou chutné, nebo ne, nemůžu posoudit.

Ani interiér není ničím zajímavý. Působí chladně a neosobně. Zkrátka cize. Kavárna sice disponuje velkým prostorem, ale neumí ho využít. Strohé stoly a židle rozmístěné dál od sebe sice dávají zákazníkovi možnost držet si soukromí a odstup od jiných lidí, ale v celkovém konceptu to teda není nic moc. A spíš nic než moc. V létě funguje menší předzahrádka. Pokud vám nevadí provoz a lidé, kteří kolem kavárny neustále procházejí a prohlíží si vás, můžete si možná udělat větší pohodlí právě tady. Ovšem bez obsluhy.

Baristé jsou milí a vstřícní. Ovšem co jiného jim zbývá, když si potřebují udržet zákazníky. Ne všichni jsou ochotni dát za kávu osmdesát korun. Na obranu kavárny ale musím říct, že mají i levnější kávu, filtrovaná nebo aeropress stojí šedesát korun. Navíc vám připraví i speciální nápoje jako melounové ledové latté, jahodové latté nebo latté Crème brûlée. A to jinde seženete jen stěží.

O tuctovou kavárnu rozhodně nejde, má něco do sebe. Ale delší posezení s přáteli anebo schůzky si tu zřejmě nenaplánuju. Pokud ale budu mít chuť na kávu a půjdu kolem, klidně si jednu s sebou dám. Navíc mají otevřeno až do devíti, což je velké plus.

Kromě pobočky na Italské má Double B ještě jednu kavárnu a to na Praze 5 v Nových Butovicích.

Prostředí: ♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥

Jídlo: ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee