Kavárny v PrazePraha

Original Coffee

Nedaleko pražského Betlémského náměstí se nachází jedna z nejvyhlášenějších českých pražíren. Slyšela jsem o ní už dávno, ale zatím jsem neměla příležitost kávu Original Coffee ochutnat. Teď ta příležitost nastala a rovnou v jejich domovské kavárně. Která ale nenadchnula…

Poměrně velká kavárna, kam by se nacpalo klidně několik desítek lidí najednou, zeje prázdnotou. Nemálo lidí také zaskočí fakt, že si vlastně není moc ani kam sednout. Málo židlí a ještě méně stolů velkou místnost nijak nezútulní, ba právě naopak, zvýší její prázdnotu. Na druhou stranu, pokud jste sem nepřišli vegetit na celý den, může vám být chladný prostor jedno, a navíc se jistě najde spoustu těch, kterým se právě takový design líbí.

Místní baristky vám připraví klasické nápoje na bázi espressa i alternativky podobě frenchpressu nebo aeropressu, V60 či chemexu. Na zdi najdete i celkovou nabídku pražené kávy, kterou kavárna hrdě vystavuje, například Guatemalu, Rwandu nebo Etiopii. Pokud máte rádi oříškovější kávy, doporučuji Jižní Ameriku.

Kromě klasických káv a alternativek si tu můžete vybrat z několika druhů domácích zákusků a sušenek, domácích limonád a čajů, k lehkému obědu nebo svačině si můžete vybrat mezi hummusem, paštikou nebo například polévkou. V Original Coffee je k dostání i typický hipsterský kavárenský sortiment v podobě keep cupů, pomůcek na přípravu alternativních druhů káv, časopis Standart nebo například Kniha kaváren či Prague Superguide (edition No.2).

Jestli si chcete odpočinout od rušných ulic v centru Prahy, tady máte příležitost. Nečekejte nic dechberoucího, ani prostředí, kde byste chtěli trávit celý den, ale na druhou stranu se dočkáte skvělé kávy a zřejmě i chutných zákusků (soudě podle toho, že jich při našem příchodu ve večerních hodinách už moc nezbývalo).

Prostředí: ♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee