Kavárny v PrazePraha

Žižkavárna

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Tohle heslo k této kavárně sedí jak pr… na hrnec. Ničím se moc výrazně neliší, ani sortimentem ani kávou, ale zapadne mezi oblíbené kavárny tím, že se nachází na Žižkově a kávu odebírá z české pražírny Mamacoffee.

Leč Mamacoffee nepatří mezi mé nejoblíbenější pražírny. Navíc se v této kavárně nedočkáte žádných alternativek. Tudíž vám tu obsluha připraví klasické kávové nápoje jako espresso, double espresso, latte, cappuccino nebo flat white standardní kvality, ale s ničím navíc nepřichází. Což je obrovská škoda. Navíc co chybí nabízenému sortimentu, nenažene ani prostředím. Kavárna není příliš útulná a v zimě v ní pořádně profukuje.

Co beru jako obrovské plus, jsou nabízené domácí i lahvované limonády a drobné občerstvení v podobě sýrů, tortill, sendvičů, bulguru, omelet, ovesné kaše nebo polévek. Nechybí ani klasické dorty a v zimním období taky svařák. Z jídla jsem ale neochutnávala vůbec nic, tudíž kvalitu nemůžu posuzovat.

Kavárna není vůbec malá. Minimálně dvacet, dvaadvacet lidí se do ní bez problémů vejde, tudíž se sháním místa nebudete mít nejspíš problém. I obsluha funguje tak, jak má. Hovorná ale příliš není. Pokud chcete jít do kavárny sami a máte potřebu si popovídat, raději si zajděte o pár desítek metrů dál, do Peter’s Apartment. Nejenže tam podle mě mají lepší kafe, ale majitelé jsou mnohem hovornější a přátelštější.

Žižkavárna je žižkovskou klasikou, která si nejspíš vždycky najde mezi místními kavárnami své místo, přesto jsem si k ní cestu nenašla. Pokud jste ale stejně velcí milovníci kávy a kavárenského povalečství jako já, rozhodně ji nevynechejte. Stejně jako každá dobrá kavárna má i Žižkavárna svou atmosféru a i když se sem asi příliš často vracet nebudu, flat white s sebou si při nějaké vhodné příležitosti klidně dám.

Prostředí: ♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥

Káva: ♥♥♥

Jídlo: ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee