Kavárny v PrazePraha

Kavárna Pavilon

Byli jste už někdy v La Bohéme Café na Vinohradech? A věděli jste, že má i druhou pobočku, vzdálenou jen pár desítek metrů? Nachází se ve Vinohradském pavilonu a i když není tak designová jako La Bohéme, rozhodně stojí za návštěvu.

Musím přiznat, že jsem si ji dokonce oblíbila víc než tu v Sázavské. Je tu totiž mnohem větší klid a méně lidí. Já ji využila pro pořízení rozhovoru do časopisu. Skvěle se tu nahrává na diktafon a to i přesto, že tu hraje hudba. Nic jiného kromě ní vás totiž neruší. Navíc byly obsazené jen tři stolky a tak nás nerozptylovaly ani hovory okolo sedících lidí.

Pokud čekáte klasickou kavárnu, budete překvapení. Kavárna Pavilon je totiž umístěna přímo uprostřed nákupního plochy, tudíž plně využívá otevřeného prostoru. To ale nevadí, ve Vinohradském pavilonu se stejně příliš lidí nepohybuje. Navíc obchody jsou tady hodně designové a tak je na co koukat. Proto je i na fotografování kavárna ideální.

Kávu mají samozřejmě z La Bohéme. K ní si můžete vychutnat jak klasické kávové nápoje na bázi espressa, tak i mou oblíbenou V60, domácí limonády i vybrané alkoholické nápoje. Ke kávě si pak můžete dát i zákusky. Sice jsem neochutnala, ale předpokládám, že budou stejně dobré (a také stejně drahé) jako v La Bohéme.

Obsluha je, jak je v La Bohéme zvykem, velmi milá a ochotná. Potřebovala jsem tu zůstat i po skončení otvírací doby kavárny a nebyl problém. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že má otevřeno pouze do půl sedmé. Což je obrovská škoda, na večerní posezení by byla ideální, když tu nepanuje takový ruch a neproudí každou chvíli davy lidí. Také bych uvítala víc křesel nebo alespoň sedačku, jako mají v Sázavské.

Určitě se sem ještě vrátím, ať už na schůzku nebo jen tak posedět u dobré kávy.

Prostředí: ♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee