Kavárny v PrazePraha

Kavárna co hledá jméno

Do téhle kavárny jsem se chystala vážně dlouho. A když jsem se sem konečně dostala, zjistila jsem, že mé těšení překonalo zděšení nad tím, kolik může stát vejce Benedikt. Krásně designově naservírované na talíř, ovšem cena 135 Kč překonala všechno.

Kdybych věděla dopředu, kolik stojí, asi bych si ho neobjednala. Ovšem v této kavárně zcela chybí vytištěné menu a tak když vám obsluha odrecituje nabídku a vy si vyberete vejce Benedikt, nenapadne vás ptát se hned na cenu. Zákusky a slané chleby s domácí pomazánkou najdete sice vystavené na barovém pultu, ovšem při pohledu na ceny mě skutečně chuť přešla. Ale chtěla jsem si sem zajít na snídani, tak jsem si řekla, že přeci jedno vajíčko nemůže stát tak moc. Navíc jsme si ho dali s přítelem napůl. Chutnalo famózně, to se musí nechat. Ale ta cena…

Cappuccino a jiné druhy kávy na bázi espressa připravují z kávových zrn upražených v liberecké pražírně Nordbeans. A chutná výborně. Káva je jemná, výrazná a na jazyku mi po ní nezůstává žádná kyselost. Zkrátka kafe výborný.

I prostředí mě zaujalo, až na to, že v zimě kamna zřejmě nestačí vytápět takový prostor, a tak tam (alespoň po ránu) byla pořádna kosa. Ani teplý svetr mě nezahřál. Jinak mi ale prostředí dost připomíná moje nejoblíbenější budapešťská místa, takzvané „ruin pubs“, neboli kavárny a bary, které jejich majitelé staví v polorozbořených budovách nebo na dvorech mezi domy a výzdobu udělají ze všeho, co je zrovna po ruce a skoro nic to nestojí. Mají své kouzlo a jsou hodně útulné. Tady tu útulnost ale kazila příšerná zima.

Všechno ze dřeva, knihovna, zdi postavené z pravých cihel, podlaha z trámů, polorozbořená fasáda… To všechno dělá z kavárny skutečně něco výjímečného. Přesto se v této kavárně nemůžu ubránit pocitu, že frčí hlavně kvůli zatraceně dobrému marketingu. Ano, zřejmě ji zařadím mezi deset nejlepších kaváren, které jsem zatím kdy navštívila, přesto mi celkový dojem kazí rádoby honosné jídlo za přemrštěné peníze. Raději bych si tu vychutnala domácí buchtu, míchaná vajíčka s párkem nebo obložený chleba se šunkou a sýrem. To by se k interiéru a atmosféře kavárny hodilo mnohem víc.

Prostředí: ♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ♥♥♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee