Kavárny v PrazePraha

My Coffee Story

Na tuhle chvíli jsem čekala od té doby, co jsem se zhruba před sedmi měsíci dozvěděla, že si bude kamarádka z vejšky otvírat kavárnu. Dočkala jsem se 2. února. V ulici Štítného č. 8 na pražském Žižkově se zrodila malá, zato útulná kavárnička, která nadchne vymazleným interiérem i zvolenou kuchyní.

Pravdou je, že můžu být trochu zaujatá, je to přeci kavárna mojí kamarádky. Jenže taky už jsem pěkných pár desítek kaváren za poslední tři roky prošla. Takže nejdřív trochu subjektivně: Holky (jsou dvě) si na kavárně pořádně mákly. Až na občasnou výpomoc si od kamarádů poradily se vším úplně samy, od škrábání zdí až po výzdobu interiéru. Nemůžu se ubránit srovnání například s budapešťskými kavárnami a bary, které mívají podobný interiér. Jednoduchý, ale s jedním nebo dvěma výraznými prvky, které celému interiéru dominují. Ale ne ledajakými prvky. Většinou jde o „veteš“, věci, které někdo mohl s klidem odložit na skládku nebo alespoň cihlové neomítnuté zdi či čouhající trámy. To jsou příklady z budapešťských barů a kaváren. My Coffee Story ale dominují žárovky, které visí ze stropu.

Za zmínku ale stojí i malá terasa, nad kavárnou, která by v létě mohla skýtat útočiště nejen kuřákům, ale i těm, co mají rádi výhled na pavlač a potrpí si na vintage posezení, které by se sem v létě docela hodilo. Pochválit ale musím i pomazánky, které tu mají. Připravuje je kuchař, který dříve pracoval v karlínské Esce, a je to znát. Pomázanka ze žluté čočky, červené řepy, tuňáková s kapari nebo mrkvová pomazánka… To je přehled jen pár pomazánek, které tu můžete ochutnat. Pochutnat si ale můžete i na výborných domácích zákuscích.

Tak a teď objektivně: Kávu dodává pražírna La Bohéme. Jak už jsem několikrát v minulosti zmiňovala, je to káva, ze které se na zadek neposadím. Rozhodně o ní ale nemůžete říct, že je špatná. Je to zlatá střední cesta pro ty, kteří nechtějí experimentovat a ochutnat kávu například z ryze českých pražíren, a raději zůstávají u světově odsvědčené kvality. Což je sice škoda, ale na druhou stranu i pražírna La Bohéme není vůbec špatná. Kromě ní ale do kavárny dodává kávu i italská pražírna LuCaffe, která sídlí nedalo jezera Lago di Garda v malém městečku Padenghe sul Garda. Tuto kávu jsem ale ještě neměla příležitost ochutnat a tak nemůžu ani hodnotit.

Všechny kávové nadšence tímto vyzývám, ať se jdou rozhodně do kavárny podívat. Ochutnat kafe nebo vyzkoušet něco z místních zdravých specialit či s láskou pečené koláče.

Prostředí: ♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥

Jídlo: ♥♥♥♥♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee