e
e
e
e
e
e
e
e
e
e
Kavárny v Praze

Coffee Corner Bakery

Kolem téhle kavárny jsem každé ráno jezdila skoro měsíc, než se konečně naskytla příležitost zajít si sem na snídani (a hlavně na kafe). Naštěstí se zadařilo a já ocitla v ráji snad všech kavárenských povalečů. Vím, že v tady bych vydržela celej den, další den a klidně i ten další a neomrzela by se mi. Teď vám vysvětlím proč.

Je v ní útulno (už vidím, jak bude v zimě sněžit a já tu budu psát a popíjet cappuccino) díky velkým křeslům, dřevěným stolům, cihlovým stěnám, dřevěné podlaze a stropu z vlnitýho plechu. Tak trochu „mišmaš“? Ale vůbec ne! A víte, co je na ní ze všecho nejlepší? Krásnej velkej krb! O tom, že je tohle prostředí fotogenický, není pochyb. Zrovna když jsme tu byli s Petrem na snídani, probíhalo tu focení pro nějaký lifestylový magazín. 

Navíc jsou u kavárny hned dvě zahrádky, jedna malá, přímo na rušné Korunní ulici a druhá v postranní ulici, kde už takový ruch není. Ale skoro nikdo na ní nesedí, protože všichni chtějí být uvnitř. A to i když je venku krásně.

Dali jsme si cappuccino, které připravují z kávy upražené v pražírně Populus Coffee. Tuhle pražírnu, přiznám se, vůbec neznám a tak jsem ani nevěděla, co od kávy čekat. Ale mile mě překvapila. Káva byla sladká, čokoládovo-oříšková, tak jak ji mám ráda. 

A teď snídaně. Dala jsem si domácí granolu s jogurtem a musím říct, že byla fakt výborná a navíc dávají strašně velkou porci, takže jsem měla problém ji dojíst. Ale povedlo se. Petr si dal chleba s avokádem a ztraceným vejcem. Prý dobrý, tak jsem ochutnala a musím říct, že rozhodně stojí za lepší hodnocení, než za „dobrý“. Avokádo jsem se naučila jíst teprve před půl rokem, teď bych se po něm utloukla. Chutná mi všechno, v čem je avokádo, ale musím uznat, že se ztraceným vejcem se dostává na ještě vyšší level. Sem na snídani určitě zajdu znovu, i když ceny tu mají vyšší. Ale to už je v dnešní době normální, takže se cenově od ostatních (například Coffee Room, Monolok Cafe a další) příliš neliší. 

Díky téhle kavárně se těším na to, až bude zima a padat sníh. Sednu si ke krbu a budu si připadat jako na horách. Zkrátka… Coffee Corner Bakery jsem si zamilovala na první pohled a to se vším všudy – s jídlem, kafem i prostředím. 

Prostředí: ♥♥♥♥♥

Obsluha: ♥♥♥♥♥

Káva: ♥♥♥♥♥

Jídlo: ♥♥♥♥♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

business_coffee